Tükör-Kép Szent István királyról

Hetedszer tartottak keresztény szellemiségű önismereti tábort Szelterszen

Gyepesből, Kápolnásfaluból, Marosvásárhelyről, Brassóból, Madéfalváról, Ozsdoláról és Szentkeresztbányáról érkezett az az ötven 7–14 éves gyermek, aki az elmúlt héten részt vett a szelterszi Szent Gellért Táborban hetedik alkalommal megtartott Tükör-Kép héten. A táborozás idei kerettörténete Szent István magyar király alakja, életpéldája, erényei – a sokféle módszer által egyre közelebb került a gyermekszívekhez.

Önismereti foglalkozások, misztériumjátékok, énekek tették tapasztalhatóvá személyiségének máig ható erejét; a hit, alázat, bizalom és bátorság a HABB-ozással vált élményszerűvé. „A megismert erények útján lépegettünk az Isten felé vezető úton, mely nem ér véget a táborozással" – vallja György Ida, a szervező Szent Gellért Alapítvány önkéntese.

AZ ÉRTELMES IDŐTÖLTÉS ÉLMÉNYE

A napok ébresztővel, zenés-táncos reggeli tornával kezdődtek, délelőttönként korcsoportok szerint folytak az önismereti foglalkozások, ez a tábor egyik legnépszerűbb programja. Délután rajz-, kézműves-, tánc-, közösségfejlesztő és szabadidős programok töltötték ki a táborlakók idejét. A színes, testre szabott egész napos elfoglaltságot úgy tervezték meg, hogy ne fáradjanak el a részvevők, de tapasztalják meg az értelmes időtöltés élményét, szemben azokkal a számítógéppel töltött semmittevős vakációs  hétköznapokkal, amelyek legtöbb gyermeknek kijutnak. A reggeli és esti ima keretében szabadon mondhatták el kéréseiket, hálaadásaikat.

Esténként egy-egy csapat mutatta be Szent István élettörténetének epizódjait. A tábortűz, a kiértékelő akadályverseny, a buli sem maradhatott ki az estékből. A szervező csapat: György Attila, Lőrincz Kinga, Pál Emőke munkatársak, Theil Emília, György Ida, Ambrus Zsuzsánna, Mag Katalin, Nyisztor Zsuzsa önkéntesek, valamint Ambrus József, Mag Ervin, Nyisztor László, Németi Jutka segítők keményen dolgoztak, de a napi kiértékelő végszava az öröm és a megelégedettség volt. A Tükör-kép hétvégén a szülőknek is bemutatták a tanultakat, és közösen bográcsoztak.

„ISTVÁN KIRÁLY”
„A tábor lélekformáló ereje nem látható, de az évről évre visszatérők jelenléte bizonyítja: valami visszavonzza oket. Már kamaszok,
különös figyelmet igényelnek. Jövőre korcsoport szerinti tábor terve körvonalazódik a kicsiknek és kamaszoknak, annál is inkább, mert idén nagyon nagy volt a túljelentkezés" – összegezte Ida. Kifejezve: az Alapítvány nagyon hálás elsősorban Istennek az idei együttlétért, valamint a szervező csapatnak, melynek tagjai időt szakítottak, energiát áldoztak a táborozó gyermekek egészséges testi, lelki fejlődéséért. A Gyepesből érkezett Lajcsikának pedig köszönet a pónikért, amelyeket meglovagolva István királyoknak érezhették magukat a részvevők.

 

Molnár Melinda, Udvarhelyi Híradó, 2014. július 8.