Betegeket segítő gyerekek Csíkszentdomokoson

Közel harminc gyerek tartozik a csíkszentdomokosi kamiliánus gyerekcsoportba, akik pásztorjátékkal készülnek az ünnepekre. A csoport tagjai rendszeresen imádkoznak a betegekért, azok hozzátartozóiért, az ápolókért és az orvosokért.

Gyerekek éneke szűrődött ki a hittanteremből, amikor szombaton a csíkszentdomokosi papilak udvarára érkeztünk: a kamilliánus gyerekcsoport épp a pásztorjátékot próbálta.

Csíkszentdomokoson a kamilliánus családok a kilencvenes évek végén alakultak. A csoportokhoz nemcsak felnőttek, hanem gyerekek is csatlakoztak, aztán 2006-ban megalakult a csak gyermekekből álló csoport. Frédi atya Boros Melindát kérte fel a csoport vezetésére, melyhez jelenleg közel harminc gyerek tartozik.

„A tevékenységeink változók, attól függnek, hogy mit merünk bevállalni, és mi az, amit az élet hoz még feladatként. A munkánkhoz, programunkhoz tartozik az együttlét, az ismerkedés, a játék, Isten felé való tekintés, mindaz, ami a gyermekek életét gazdagítja” – ismertette a koordinátor. A csoport tagjai rendszeresen imádkoznak a betegekért, azok hozzátartozóiért, az ápolókért, az orvosokért. Amikor pedig a gyerekek készen állnak rá, első péntekes betegeket látogatnak. Boros Melinda elmondta, egyedülálló a gyerekekből álló kamilliánus csoport.

„Fontos, hogy a mi lelkünk is tisztuljon” – osztotta meg gondolatait Boros Melinda. „Ez egy nagyobb kihívás. Elég érettek kell legyenek ahhoz, hogy ezt a feladatot rájuk merjük bízni. Ők még gyermeki naivsággal fogják fel, de mikor egy beteg emberrel szembesül a gyermek, mindenképp hat rá. Ezért csak hetedikes korban szoktuk őket elvinni betegekhez. Addig próbáljuk ezzel az egész lelkiséggel megismertetni őket. Én most már nyolc éve vagyok velük, s még mindig próbálom megfejteni a titkát, mi az, hogy betegekben meglátni a szenvedő Jézust. Mindig van egy lelki hátterünk, eddig Bajkó Júlia segítő nővér biztosította, most Lukács János papot kértük meg, hogy kövesse, irányítsa a tevékenységünket és segítsen a lelki programokban. Fontos, hogy a mi lelkünk is tisztuljon, az életünk szépüljön. Próbáljuk ezt a lelkiséget az életünk részévé tenni. Nagy kihívás és feladat ezt megélni” – fejtette ki.

 

Péter Beáta, Székelyhon.ro, 2014.12.14.