2024. / VIII. KÖRLEVÉL (2024. november 27.)

2024. / VIII. KÖRLEVÉL

Dicsértessék a Jézus Krisztus!

Valamennyi Főtisztelendő Plébánia Hivatalnak

 

Székhelyükön

 

Szám: 3200/2024

A remény zarándokai – Jubileum 2025

A „Spes non confundit” – „A remény nem csal meg” (Róm 5,5) kezdetű bullával 2024. május 9-én a Szent Péter bazilikában Ferenc pápa meghirdette a 2025-ös Szentévet. Az Egyház történetében ez a 27. rendes szentév lesz, amely 2024. december 24-én, a Szent Péter-bazilika szent kapujának megnyitásával kezdődik és 2026. január 6-án, a Szent Péter-bazilika szent kapujának bezárásával ér véget.

A 2025-ös jubileumi év különleges ajándék és lehetőség mindannyiunk számára, hogy lelki életünkben megerősödjünk, és közelebb kerüljünk Istenhez. Ferenc pápa a jubileumi év meghirdetésével – melynek mottója „A remény zarándokai”, Peregrinantes in spem – arra hív bennünket, hogy a megújulás útjára lépjünk, és mélyüljünk el hitünkben, hivatásunkban. Ez az év egy olyan kegyelmi időszak, amely lehetőséget ad arra, hogy újra rátaláljunk Isten szeretetére, és megújítsuk ragaszkodásunkat, hogy zarándokúton járva erősödjünk a reményben.

Keresztény hívőként különleges felelősségünk, hogy Isten szeretetének és irgalmának hordozói legyünk a világban. A jubileumi évben meghívást kapunk arra, hogy felebarátaink iránti szeretetünket kinyilvánítsuk, és közösségeink lelki életét erősítsük. Buzdítom paptestvéreimet, hogy megújított felelősséggel tekintsenek a rájuk bízott hívekre, és buzdítom a kedves híveket, hiszen a megújulás velünk, bennünk és általunk történik.

            Szám: 3430/2024

A Jubileum logója és imája

A négy egymást követő stilizált emberalak (sorrendben egy piros, egy sárga, egy zöld és egy kék figura) a világ négy sarkából érkező emberiségre utal. Mindegyikük átöleli az előtte álló alakot, kifejezve a szolidaritást és testvériséget, amelyeknek egyesíteniük kell a népeket.

A sor első emberalakja a keresztbe kapaszkodik, amely a hit jelképe. A négy figura alatt látható hullámok azt jelképezik, hogy az élet zarándokútja nem mindig nyugodt vizeken halad. És hogy a reményre szólítson, amikor mind a személyes, mind a világban zajló események ezt nagyobb intenzitással igénylik, a kereszt alsó része horgonnyá – a remény metaforájává alakul, amely felülkerekedik a zajló hullámok mozgásán. A zarándoklat közösségi esemény, amely a kereszt felé tart.

Nem véletlen a karakterek színválasztása sem: a piros a szeretetet, a cselekvést és a javakban való osztozást jelképezi, a sárgás-narancssárgás szín az emberi melegséget fejezi ki, a zöld a békét és a kiegyensúlyozottságot idézi, az égszínkék pedig a biztonságra és a védelemre utal. A kereszt és egyben horgony fekete-szürke színe a tekintélyt és a belső arculatot képviseli.

A kép a maga teljességében azt is ábrázolja, hogy a zarándok útvonala nem egyéni, hanem dinamikus közösségi esemény, amely a kereszt felé irányul. A kereszt is dinamikus mozgásban van, az emberiség felé hajol, hogy elébe menjen és soha ne hagyja magára, hanem felkínálja számára a jelenlét bizonyosságát és a remény biztonságát.

Az ábrázolást a 2025-ös jubileum zöld színnel írt mottója egészíti ki: Peregrinantes in spem, vagyis A remény zarándokai.

*     *     *

A 2025-ös Szentév hivatalos honlapján (https://www.iubilaeum2025.va) megtalálható a jubileum imája magyar nyelven is:

Atyánk, aki a mennyekben vagy,

a hit, amelyet fiadban, Jézus Krisztusban,

a mi testvérünkben adtál nekünk,

és a szeretet lángja,

amely kiáradt szívünkbe a Szentlélek által,

ébressze föl bennünk országod eljövetelének

áldott reményét!

 

Kegyelmed alakítson át minket

az evangélium magvainak tevékeny földműveseivé,

hogy az emberiség és az egész világmindenség

bizakodóan várja az új eget és az új földet,

amikor a gonosz hatalmai már legyőzettek

és örökre felragyog a Te dicsőséged!

 

A jubileumi Szentév kegyelme

élessze fel újra bennünk, a Reménység Zarándokaiban,

a mennyei javak utáni vágyakozást,

és árassza el az egész világot

Megváltónk örömével és békéjével!

Örökké áldott Isten,

tiéd legyen a dicsőség és a dicséret mindörökké!

Ámen.

Szám: 3434/2024

Jubileumi templomok főegyházmegyénkben és szent kapuk

Az Apostoli Penitenciária 2024. május 13-án kiadott rendelkezésének figyelembevételével, amely aláhúzza a szentév zarándoklati jellegét és vonását, megőrizve annak jelentését minden szimbolikus erejével, főegyházmegyénkben a gyulafehérvári székesegyház mellé a következő négy jubileumi templomot jelöltem ki: a csíksomlyói kegytemplomot, a kolozsvári Szent Mihály-, a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János- és a brassói Szent Kereszt Felmagasztalása-templomokat.

A hívek jubileumi búcsút nyerhetnek, ha egyénileg vagy csoportosan zarándokolva felkeresik a székesegyházat vagy e négy templom bármelyikét, és ott megfelelő időt szentségimádással és elmélkedéssel töltenek el, majd elimádkozzák a Miatyánkot, a Hitvallást (bármely törvényes formában) és segítségül hívják a Szűzanyát.

Az Evangelizációs Dikasztérium 2024. augusztus 1-jén kiadott közleményében leszögezi, hogy összesen öt szent kapu lesz a 2025-ös jubileumi évben: négy a római nagyobb pápai bazilikákban és egy, a pápa kifejezett akarata szerint, a Rebbibia börtönben.

A székesegyházakban, társszékesegyházakban, a püspökök által kijelölt jubileumi templomokban nincs szent kapu.

Szám: 3432/2024

A Szentév megnyitása főegyházmegyénkben

A szentévet meghirdető bullájában a Szentatya úgy rendelkezik, hogy 2024. december 29-én, vasárnap, minden székesegyházban és társszékesegyházban a megyéspüspökök ünnepélyes szentmise keretében nyissák meg a jubileumi évet.

Főegyházmegyénkben a gyulafehérvári Gróf Majláth Gusztáv Károly Teológiai Líceum kápolnájában 11.00 órakor kezdődik a szentévet megnyitó ünnepi szertartás. Innen zarándokolva vonulunk át a székesegyházba, az ünnepi szentmisére, az erre az alkalomra kiadott szertartáskönyvben foglaltak szerint, hogy a „gyülekezésre kiválasztott templomtól a székesegyház felé irányuló zarándoklat legyen a remény útjának jele, amelyet Isten Igéje világít meg, és amely egyesíti a hívőket” (6).

Szeretettel hívom és várom erre az ünnepi szentmisére a Főtisztelendő paptestvéreket, szerzeteseket és szerzetes nővéreket, lelkiségi csoportokat és az egyházközségek képviselőit. A gördülékeny szervezés érdekében tisztelettel kérjük, hogy legkésőbb 2024. december 13., péntek déli 12.00 óráig szíveskedjenek bejelentkezni, és a zarándokokat is regisztrálni a jubileum2025@romkat.ro e-mail címen.

Szám: 3216/2024

Búcsú elnyerése a 2025-ös jubileumi évben

Az Apostoli Penitenciária 2024. május 13-án kiadott dekrétuma szerint a 2025-ös Szentév során a hívők különféle feltételekkel teljes búcsút nyerhetnek el, ami bűneik teljes elengedését jelenti, valamint a tisztítótűzben levő lelkek javára is felajánlható. A búcsúhoz a hívőknek igaz bűnbánattal, szentgyónással és szentáldozással kell felkészülniük, valamint imádkozniuk kell a pápa szándékaira.

1. Búcsú elnyerése

A hívek, mint a remény zarándokai, jubileumi búcsút nyerhetnek, ha elzarándokolnak egy meghatározott szent helyre, amelyet a jubileumi évre kijelöltek. A búcsú elnyerésének feltétele, hogy a hívek áhítattal vegyenek részt a szentmisén, ahol különösen a kiengesztelődésért, a bűnök bocsánatáért, a szeretet erényéért és a népek közötti harmóniáért imádkoznak.

A búcsút úgy is elnyerhetik a hívek, ha részt vesznek különféle liturgikus szertartásokon, mint például a keresztény beavatás szentségei (keresztelés, bérmálás), betegek kenetének kiszolgáltatása, igeliturgia, zsolozsma, vagyis az imaórák liturgiája (olvasmányos imaóra, reggeli dicséret, esti dicséret), keresztúti ájtatosság vagy rózsafüzér ájtatosság. Fontos, hogy a bűnbánati szertartásokat, amelyek egyéni gyónással zárulnak, a bűnbánati rítusban meghatározott formák szerint végezzék el.

A szentgyónás és a szentáldozás kötelező a búcsú elnyeréséhez. Tisztelettel kérem Főtisztelendő paptestvéreimet, hogy különösen figyeljenek a Szentév során arra, hogy híveink minél gyakrabban járulhassanak a bűnbocsánat szentségéhez.

2. Zarándoklatok és szent helyek

A hívek teljes búcsút nyerhetnek, ha elzarándokolnak a jubileumi évre kijelölt szent helyekre, például:

  • Róma négy nagyobb pápai bazilikája: a vatikáni Szent Péter-bazilika, a lateráni Legszentebb Megváltó-bazilika, a Santa Maria Maggiore-bazilika, a Falakon kívüli Szent Pál-bazilika.
  • Szentföld három jelentős bazilikája: Szent Sír-bazilika Jeruzsálemben, Születés-bazilika Betlehemben, a názáreti Angyali Üdvözlet-bazilika.
  • Más egyházi körzetek: székesegyházak, illetve a helyi ordinárius által kijelölt templomok és szent helyek, amelyek szimbolizálják a megtérés és kiengesztelődés szükségességét. Főegyházmegyénkben a gyulafehérvári székesegyház mellett a négy kijelölt templom:                    a csíksomlyói kegytemplom, a kolozsvári Szent Mihály-, a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János- és a brassói Szent Kereszt Felmagasztalása- templomok.

Búcsúban részesülnek azok, akik elzarándokolnak a kijelölt templomokba, és ott imádsággal, elmélkedéssel és szentségimádással töltenek időt, amit a Miatyánk, a Hitvallás (bármely törvényes formában) elimádkozásával fejeznek be, valamint segítségül hívják a Szűzanyát. Ezáltal a hívek a szentév során megtapasztalhatják Szűz Mária anyai közelségét, aki soha nem hagyja el gyermekeit.

3. Mozgásukban akadályozottak

Idősek, betegek, foglyok vagy azok, akik gondozó intézményekben ápolnak másokat szintén elnyerhetik a búcsút, ha lelkileg egyesülnek a zarándokokkal, elimádkozzák a Miatyánkot, a Hitvallást és más imákat a szentév céljainak megfelelően, felajánlva Istennek szenvedéseiket és életük nehézségeit.

4. Irgalmasság és vezeklés

A hívek jubileumi búcsút nyerhetnek azáltal is, ha lelkigyakorlatokon, népmissziókon vesznek részt, ha a Katolikus Egyház Katekizmusát és a II. Vatikáni Zsinat szövegeit tanulmányozzák. Fontos továbbá, hogy a hívek újra felfedezzék az irgalmasság testi és lelki cselekedeteit, hogy segítséget nyújtsanak a rászorulóknak (éhezők, szomjazók, betegek, foglyok, idősek stb.).

A hívek lelki, szentségi és imádságos feltételek teljesítésével, valamint az irgalmasság testi és lelki cselekedetei révén naponta is elnyerhetik a teljes búcsút. Ezek a cselekedetek lehetnek a böjt, önmegtartóztatás, adományozás, illetve az önkéntes szolgálat formái. Emellett a péntek bűnbánati jelentőségének újrafelfedezése különösen fontos a jubileumi év szellemében.

A hívek igyekezzenek időt szentelni a közösségi önkéntes tevékenységekre, támogassák a rászorulókat, például a szegényeket vagy a magányos időseket. A jubileumi búcsú mindenki számára elnyerhető, aki ezekkel a cselekedetekkel tanúsítja bűnbánatát és szeretetét mások iránt.

5. Püspöki áldás

A püspökök teljes búcsúval járó pápai áldást adhatnak a székesegyházban, illetve a kijelölt jubileumi templomokban tartott főünnepség alkalmával, a jubileumi időszak legmegfelelőbb napján.

6. Napi két búcsú elnyerése

Annak ellenére, hogy naponta csak egy teljes búcsú nyerhető el, de ha a tisztítótűzben levő lelkek javára jótékonysági cselekedetet végeztek és ugyanazon a napon jogszerűen járulnak másodszor is szentáldozáshoz, második búcsút is elnyerhetnek, amelyet kizárólag az elhunytakért ajánlhatnak fel.

Szám: 3433/2024

Jubileumi programok Rómában

A világegyház központi, Rómában ünnepelt jubileumi eseményeinek listája elérhető a Szentév hivatalos honlapján: https://www.iubilaeum2025.va/it/pellegrinaggio/calendario-giubileo.html

Ezek között vannak olyan kiemelkedő események, amelyekre az illetékes főegyházmegyei intézmény szervez központi római zarándoklatot. Ilyenek például a június 23-24-én tartandó szeminaristák jubileuma, vagy a július 28. és augusztus 3. között megszervezendő fiatalok jubileuma.

Ugyanakkor buzdítunk és bátorítunk minden plébániát, egyházi közösséget, hogy a Szentévben szervezzenek jubileumi zarándoklatokat Rómába. A Via della Conciliazione 7. szám alatt Info Point áll a Rómába érkező zarándokok rendelkezésére, amely a hét minden napján nyitva tart 10 és 17 óra között. Itt önkéntesek várják a látogatókat, akik teljes körű tájékoztatást és eligazítást adnak, valamint segítséget nyújtanak a jubileum fontosabb eseményeire való regisztrációhoz.

Lényeges tudni, hogy aki egyénileg vagy egy csoport tagjaként részt szeretne venni a jubileumi hivatalos eseményeken, vagy át szeretne menni a négy szent kapun, ez regisztrációhoz kötött, amely a hivatalos honlapon, a virtuális zarándokkártya kiváltása után lehetséges: https://register.iubilaeum2025.va/home

Kérjük mindazokat, akik szentévi római zarándoklatot szerveznek, akár kis- vagy nagycsoportosan és regisztrálnak, erről mindig tájékoztassák a főegyházmegyei hatóságot a jubileum2025@romkat.ro e-mail címen.

Szám: 3336/2024

Jubileumi koordinátor és programok a főegyházmegyénkben

Főegyházmegyénkben a jubileum felelőse és koordinátora Ft. Hurgoi Sándor atya, aki a hurgoi.sandor@romkat.ro e-mail címen érhető el.

A római eseményekkel párhuzamosan főegyházmegyénkben is számos jubileumi rendezvényre kerül sor, melyeknek programját a Pasztorális Bizottság állította össze, Dr. Kerekes László püspök atya vezetésével. Ezek az események javarészt a székesegyházban és a kinevezett négy jubileumi templomban lesznek, az alábbi táblázatban foglaltak szerint, magyar (HU) és román (RO) nyelven.

Az ezekkel kapcsolatos tudnivalókat és részletes információkat folyamatosan és idejében közzétesszük az érsekség honlapján: https://ersekseg.ro/hu/content/jubileum-2025, illetve a közösségi média különböző felületein.

2024

  1.  

December 29.: a Jubileum megnyitása a gyulafehérvári székesegyházban

2025

  1.  

A tömegtájékoztatás jubileuma

Január 25.: Kolozsvár (Szent Mihály-templom)

Január 26.: Csíksomlyó

  1.  

A betegek jubileuma

Február 8.: Brassó (Szent Kereszt Felmagasztalása-templom) RO

Február 11.: Csíksomlyó HU

  1.  

A kántorok jubileuma

Február 17-20.: Csíksomlyó HU

  1.  

Az önkéntesek jubileuma

Március 8-9.: kerületenként

  1.  

Az egyháztanácsosok jubileuma

Március 22.: Csíksomlyó HU

Március 22.: Gyulafehérvár RO

  1.  

24 óra az Úrnak

Március 28.: plébániákként

  1.  

Az egészségügyben dolgozók jubileuma

Április 5-6.: Marosvásárhely (Keresztelő Szent János-templom)

  1.  

A cigányok/romák jubileuma

Április 8.: Csíksomlyó

  1.  

A papok jubileuma

Április 17. (Nagycsütörtök): Gyulafehérvár

  1.  

Az ifjúsági zenecsoportok jubileuma

Április 25-27.: Szelterszfürdő

  1.  

A fogyatékkal élők jubileuma

Április 28-30.: főesperesi kerületenként

  1.  

Az egyházi alkalmazottak jubileuma

Május 1.: Gyulafehérvár HU/RO

  1.  

A konfraternitások jubileuma

Május 12-14.: Csíkszereda (Szent Kereszt Felmagasztalása-templom)

  1.  

A gyerekek jubileuma

Május 24.: Brassó (Szent Kereszt Felmagasztalása-templom) RO

Május 25.: Csíksomlyó HU

  1.  

A családok, nagyszülők és idősek jubileuma

Május 31.: Marosvásárhely (Keresztelő Szent János-templom)

Május 31.: plébániákként

  1.  

A máltai szeretetszolgálat jubileuma

Május 31.: Gyulafehérvár

  1.  

A ministránsok jubileuma

Június 29.: Gyulafehérvár HU/RO

  1.  

Az ifjúság jubileuma

Július 28. – augusztus 3.: Róma

  1.  

A vigasztalás/a vesztességgel élők jubileuma

Szeptember 15.: Csíksomlyó

  1.  

Az igazságszolgáltatók jubileuma

Szeptember 20.: Csíksomlyó

  1.  

Az iskolalelkészek és hitoktatók jubileuma

Szeptember 27.: Csíksomlyó

  1.  

A máriás lelkületűek jubileuma

Október 4.: Csíksomlyó HU

Október 4.: Gyulafehérvár RO

  1.  

A megszentelt élet jubileuma

Október 10-11.: Hargitafürdő-Csíksomlyó gyalogos zarándoklat

 

  1.  

A misszió (nemzetiségek) jubileuma

Október 18.: Brassó (Szent Kereszt Felmagasztalása-templom) RO/HU

  1.  

A szegények jubileuma

November 16.: kerületenként

  1.  

A fogvatartottak jubileuma

December 14.: Csíksomlyó

  1.  

A Jubileum bezárása

December 28.: Gyulafehérvár

Szám: 3445/2024

Meghívó kórusok számára a 2025-ös jubileumi év keretében

A 2025-ös jubileumi programsorozatunk részeként havi egy alkalommal egy egyházi kórust látunk vendégül székesegyházunkban, hogy énekükkel gazdagítsák és szebbé tegyék az ünnepi szentmisét, miközben a székesegyház egyedülálló akusztikáját is megtapasztalhatják.

A részvétel iránt érdeklődő kórusok a jubileum2025@romkat.ro e-mail-címen jelentkezhetnek 2024. december 24-ig. A jelentkezések feldolgozása érkezési sorrendben történik.

Szeretettel várjuk a kórusokat, hogy együtt tegyük emlékezetessé ezt a jubileumi évet.

Szám: 3227/2024

Gyűjtés a jubileumi év programjainak támogatására

Az elkövetkezendő év folyamán kínált számos programlehetőség anyagi kiadásokat is von maga után. Ezért 2024. december 8-án, Advent második vasárnapján gyűjtést szervezünk a 2025-ös jubileumi év programjainak támogatására. Kérem a Főtisztelendő paptestvéreket, hogy szíveskedjenek a felhívást magukénak érezni és a gyűjtést plébániáikon megszervezni.

Az összegzett listákat, valamint a begyűlt adományokat a főesperesi központok összesítik, ahonnan 2024. december 17-ig a Főegyházmegyei Főhatósághoz továbbítják a következő bankszámlára: IBAN: RO83 RNCB 0003 0232 6550 0001, BCR Alba Iulia.

Segítségüket és nagylelkű támogatásukat köszönjük!

Szám: 3300/2024

Főegyházmegyei jubileumi misszió 2025-ben

A remény zarándokaiként lényeges feladatunk a szolidaritás és testvériség erősítése, amelyre lehetőség adódik a főegyházmegyénkben megszervezésre kerülő jubileumi misszió keretein belül is.

Ezen szempontok figyelembevételével újraosztottuk a 2000. évi nagy jubileumi év testvérplébániáit. Szeretettel hívom paptestvéreimet, hogy a jövő év nagyböjti időszakában testvérplébániájukkal egyeztetve szervezzenek missziót és törekedjenek legjobb képességeik szerint eleget tenni jelen felhívásnak, áthidalva az esetleges nehézségeket.

A missziók befejezése után kérem, hogy minden lelkipásztor írásban közölje a főesperesi hivatallal a saját és testvérközösségében megélt tapasztalatokat, meglátásokat. A lelkipásztori jelentések begyűjtése után a főesperes urak készítsenek egy kimutatást a kerületükben megszervezett missziókról és terjesszék fel a Főegyházmegyei Főhatósághoz legkésőbb 2025. május 12., hétfő délig.

Isten áldása kísérje áldozatos szolgálatukat!

1.

Marosvásárhely – Szent Erzsébet

Kadicsfalva, Bethlenfalva

2.

Kerelőszentpál, Radnót

Fenyéd, Küküllőkeményfalva

3.

Abosfalva, Szőkefalva

Korond

4.

Jobbágyfalva, Deményháza, Ehed

Máréfalva

5.

Marosjára

Oroszhegy

6.

Nyárádköszvényes, Mikháza

Székelyszentlélek

7.

Nyárádselye

Zeteváralja

8.

Nyárádszereda

Szentegyházasfalu

9.

Nyárádtő

Szentkeresztbánya

10.

Székelykál

Székelyudvarhely – Szent Miklós

11.

Dicsőszentmárton

Zetelaka

12.

Buzásbesenyő

Székelyvarság

13.

Bordos, Székelyvécke

Székelyszentkirály

14.

Mikóújfalu

Csíkszépviz

15.

Szentdemeter, Egrestő

Székelyszenttamás

16.

Brád, Körösbánya

Csíkmenaság

17.

Nagyenyed, Tövis Torockószentgyörgy

Brassó – Szent Péter és Pál

18.

Sepsiszentgyörgy – Őrkő

Csíkszentkirály

19.

Tür, Balázsfalva

Csíkszentimre

20.

Verespatak, Abrudbánya, Topánfalva, Aranyosbánya

Csíkszentgyörgy

21.

Vágás

Csíkszentsimon

22.

Zalatna

Brassó – Szent Kereszt

23.

Pusztakalán, Hátszeg, Sztrígyszentgyörgy

Székelyudvarhely – Kis Szent Teréz

24.

Kudzsir, Alvinc

Csíkmindszent

25.

Szászváros

Esztelnek

26.

Csernakeresztúr, Piskitelep

Nagykászon

27.

Nagyszeben –Tereziánum

Csíkszentmárton

28.

Fogaras

Csíkszentlélek

29.

Tusnádújfalu

Szováta

30.

Illyefalva

Kászonujfalu

31.

Uzon

Tusnádfürdő

32.

Lázárfalva

Nagytusnád

33.

Borbánd

Csíkcsicsó

34.

Gyulafehérvár

Csíkszentdomokos

35.

Miklósvár

Sepsiszentgyörgy – Szent Benedek

36.

Zernyest, Rozsnyó

Csikmadaras

37.

Kiskapus, Bólya

Csikrákos

38.

Kőhalom

Csíkszentmihály

39.

Kolozs, Mócs, Katona

Csíkszentmiklós

40.

Kisbács, Magyarszarvaskend,

Kide, Bonchida

Csíkszereda – Szent Kereszt

41.

Jegenye, Bánffyhunyad, Egeres

Csíktaploca

42.

Vice, Csicsókeresztúr,

Bethlen, Apanagyfalu

Gyimesfelsőlok

43.

Szamosújvár, Szék

Gyimesközéplok

44.

Óradna

Madéfalva

45.

Radnalajosfalva

Beszterce

46.

Aranyosgyéres

Csíknagyboldogasszony

47.

Sinfalva

Csíksomlyó – Szent Péter és Pál

48.

Altorja

Csíkkozmás

49.

Felvinc, Marosújvár

Borszék

50.

Erzsébetbánya

Ditró

51.

Magyarlápos

Gyergyóalfalu

52.

Torda, Harasztos

Tekerőpatak

53.

Gyergyótölgyes

Csíkzsögöd

54.

Erdöszentgyörgy, Bözödújfalu

Gyergyóremete

55.

Atyha

Gyergyószárhegy

56.

Homorodkarácsonfalva

Gyergyóújfalu

57.

Négyfalu-Türkös

Gyergyócsomafalva

58.

Gyergyóhodos, Orotva

Csíkdelne

59.

Szentkatolna

Csíkszenttamás

60.

Parajd

Gelence

61.

Székelypálfalva

Bereck

62.

Kilyénfalva

Ozsdola

63.

Zágon

Gyergyószentmiklós – Szent Miklós

64.

Györgyfalva

Sepsiszentgyörgy – Krisztus Király

65.

Déva I, II.

Gyergyószentmiklós – Szent István

66.

Kapnikbánya

Feltorja

67.

Szászfenes, Magyarfenes

Kézdiszentlélek

68.

Zabola

Segesvár

69.

Medgyes, Erzsébetváros

Kápolnásfalu

70.

Székelylengyelfalva

Marosvásárhely – Szent Miklós

71.

Kostelek

Marosvásárhely – Szent János

72.

Gödemesterháza

Marosszentgyörgy

73.

Kézdiszárazpatak

Nagyernye

74.

Kézdimartonos, Ojtoz

Szászrégen, Bátos

75.

Kézdikővár

Nyárádremete

76.

Imecsfalva

Marosvásárhely Szent Kozma

és Damján

77.

Szentivánlaborfalva

Vajdahunyad

78.

Görgényüvegcsűr

Barót

79.

Futásfalva

Kolozsvár Szent Péter

80.

Sepsiszentgyörgy – Szent Gellért

Lövéte

81.

Alsócsernáton

Brassó – Bolonya

82.

Szentháromság

Kézdiszentkereszt, Bélafalva

83.

Maroshévíz

Marosvásárhely – Szent Antal

84.

Jobbágytelke

Gyimesbükk

85.

Kolozsvár – Kerekdomb, Kajántó

Kézdivásárhely – Kanta

86.

Pálpataka

Kolozsvár – Monostor

87.

Kolozsvár – Mária Szíve

Petrozsény

88.

Lupény

Kovászna

89.

Lemhény

Farkaslaka

90.

Marosludas

Kézdialmás

91.

Szászsebes

Dés

92.

Sepsibükkszád

Kolozsvár – Szent Mihály

93.

Sepsiköröspatak

Csatószeg

94.

Vulkán, Aninósza

Csíkszereda – Szent Ágoston

95.

Ákosfalva

Gyergyószentmiklós –

Munkás Szent József

96.

Marosvásárhely – Szent Imre

Nyujtód, Kézdisárfalva

97.

Balánbánya

Sepsiszentgyörgy – Szent József

98.

Székelykeresztúr, Etéd

Kézdivásárhely – Boldog Özséb

99.

Feketehalom

Hidegség

100.

Bögöz

Csíkdánfalva

101.

Málnásfürdő

Nyikómalomfalva

102.

Marosfő

Szombatfalva

103.

Petrilla, Lónyatelep

Nagyszeben – belváros

Gyulafehérvár, 2024. november 27.

                                                                                                                     † Gergely