Pasztorális napok

Augusztus 30–szeptember 2. közt a gyergyószentmiklósi plébánián, illetve a Korona épületében tartják az idei pasztorális napokat Legyenek mindnyájan egy (Jn 17,21) mottóval.

Az új pasztorális évet a kommunió jegyébe állították, ennek megélése a 2010–2011. év lelki és közösségi feladata.

Az ezeréves gyulafehérvári főegyházmegyében három éves ciklusra bontva haladunk tovább a szeretet misztériumában, kommuniójában és missziójában, hogy ezekben megtaláljuk életünk alapjait, földi boldogulásunkat. A három évre terjedő pasztorális folyamat szerves egészében az első volt a misztérium éve; a második, amelyet most nyitunk meg, a kommunió éve, amelyben közösségi létünk megújítására hívunk. Ennek az évnek a célja az újrakezdés a szeretetben, az igazi közösség építésében. A szeretetben való létezés, a felelősségvállalás, az összefogás, az összetartozás-tudat, a találkozás, a kölcsönös segítségnyújtás, az egymás iránti érdeklődés és a kölcsönösség lelkületének gyakorlása. A kommunió éve Erdély számára újabb kegyelmi idő lehet, amelynek lehetőségeit meg kell ragadnunk.

Az anyagi helyzet romlása, az életkörülmények nehezebbé válása arra ösztönzi az egyházat, hogy életünk valódi alapjaira mutasson rá, irányt jelöljön ki, szolidaritásra bátorítson és a Szentlélek által a sokféleségben is megvalósítható egység szükségszerűségéről beszéljen.

A pasztorális napok keretében a főegyházmegye pasztorális bizottsága szeretettel hívja a papokat és a plébániai világi munkatársakat, a hitoktatókat, a szerzetesrendek és lelkiségi közösségek tagjait és minden érdeklődőt arra, hogy a főegyházmegye pasztorációs kihívásait figyelembe véve együtt gondolkodjunk és munkálkodjunk.

A rendezvényt három szempont határozza meg: a teológiai, bibliai alapok; a lelki-spirituális oldal, valamint a plébániai közösségek konkrét pasztorációs valósága, ugyanakkor zsinatunk befejeződésének tízéves évfordulója.

A programban szereplő előadások: dr. Nagy György Attila: A kommunió szentháromságos gyökerei; Nobilis Márió: A kommunió teológiája és lelkülete; dr. Thorday Attila: Hogyan születik élő közösség a plébánián? Műhelymunkák: közösségek közössége (mozgalmak): dr. Darvas Piroska sa és Ilyés Erika sa; családpasztoráció: Szénégető István; Hogyan szül az ige közösséget (evangelizáció): Ma­­gos Gyöngyvér; szeretetszolgálat (Caritas): Bányász József; papi közösségek: Nobilis Márió, megújult plébánia: Portik Hegyi Kelemen, induló közösségépítés: Molnár Judit; fejlődő közösség építése: dr. Thorday Attila; a csoportvezetés módszerei: Bíró Katalin. Közösségek bemutatkozása: a kolozsvári KEL, Kerekes László és a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániaközösség, László Attila és a szombatfalvi plébániaközösség.