2014.03.10
Előadás- és beszélgetéssorozatot indít a Gyulafehérvári Caritas. Céljuk betekintést nyújtani azon témákba, társadalmi problémákba, amelyek a programjaik alapját képezik.
A programsorozat keretein belül a Caritas munkatársai mesélnek a munkájukról, megosztják tapasztalataikat az érdeklődőkkel és igyekeznek hasznos és praktikus tanácsokkal ellátni a résztvevőket.
A program célja a szervezet sokszínűségének bemutatása, a tevékenységeink megfoghatóbbá tétele, és személyes kapcsolat kialakítása azokkal, akik valamelyik téma iránt érdeklődnek, esetleg tanácsra, segítségre van szükségük. Emellett szeretnénk felhívni a figyelmet azokra a nehézségekre, amikkel ellátottjaik nap mint nap megküzdenek, és lehetőséget kínálni arra, hogy ha valaki kedvet érez, akkor bekapcsolódhasson tevékenységeikbe.
A program első körben három helyszínen indul: Csíkszeredában hétfőnként, Székelyudvarhelyen keddenként, Gyergyószentmiklóson pedig szerdánként 17 órától várják szeretettel az érdeklődőket.
Az eheti program:
Csíkszeredában (Petőfi utca 39.) március 10-én, hétfőn Gál Julianna és Sebestyén Albert fog arról mesélni, hogy az idősödés milyen pszichés változásokkal jár, hogy alakul a gondolkodásunk, világképünk a kor előrehaladtával, és hogyan tudjuk könnyebben megtalálni a közös hangot az idősebb generáció képviselőivel. Vagy éppen az idősebb generáció képviselőjeként hogyan tudjuk megtalálni a közös hangot a fiatalabbakkal. Mindkét kollégánk több éves gyakorlati tapasztalattal rendelkezik, idősgondozó képzéseink során előadóként is kamatoztatják tudásukat.
Székelyudvarhelyen (Papkert, Caritas épület) március 11-én, kedden az első meghívottunk Sajgó Balázs, a Caritas lelki igazgatója. A beszélgetés témája a Caritas lelkiség.
A Caritas ugyanis nem csak intézmény, hanem valójában lelkiség. Erejét az Istennel való egységből meríti, amelyet szépen kifejez a szőlőtő és a szőlővesszőkről szóló hasonlat. Szükséges megmaradni a szőlőtőn, Belőle táplálkozni és így hiteles szolgálatot teljesíteni mások felé, akiknek nehezebb az élet. Egyébként mindenkinek az – időnként. Ezért szokás mondani: gyógyítva gyógyulunk. A szeretet csodálatos erő, amely személyes és személyek között árad. Isten is személy – nem elvont fogalom. Mások felé közeledve mi is jobban ki tudjuk bontakoztatni személy-voltunkat, személyiségünket.
Gyergyószentmiklóson (Márton Áron 22.) március 12-én, szerdán Bányász József fog beszélni a vidékfejlesztés mibenlétéről, a mezőgazdaságban rejlő lehetőségekről, és a környezettudatos életvitel fontosságáról. Bányász József egyike a legelső Caritas alkalmazottaknak, és az elmúlt 20 év során rengeteget tett vidéki emberek támogatásáért, és a családi gazdaságok megerősítésért. Előadásában mesélni fog azokról a társadalmi és gazdasági trendekről, amikre érdemes odafigyelni, ha azt szeretnénk, hogy unokáink is élvezhessék azokat a természeti javakat, amik nekünk még mindennaposnak számítanak.